Fogyás endomorf
Tartalom
Következő Hogyan segít a testalkatunk a fogyásban?
Ha valaki fogyni szeretne, általában felteszi magában a kérdést, hogy miből és mennyit szabad ennie a súlyvesztés megindulásához. Ebben a genetikai és testi adottságok egyaránt fontos szerepet játszanak. Alapvetően három testtípust különböztethetünk meg: endomorf, mezomorf és ektomorf típusokat.
Ezek határozzák meg azt a szénhidrát mennyiséget, fogyni bf a diéta során még nyugodtan elfogyaszthatunk. Mindezt figyelembe véve már érthetővé válik, miért nincsen univerzális fogyókúra.
Ebben a bejegyzésünkben megmutatjuk, hogy a különféle testalkatú személyeknek milyen mennyiségű szénhidrátra és fehérjére van szüksége a súlyvesztéshez. Az endomorf alkat Az endomorf alkatú emberek nehezen tudnak megszabadulni a kilóktól, ezért fontos, hogy körültekintően fogyasszanak szénhidrátokban gazdag ételeket. Emellett az olyan, esszenciális zsírsavakat tartalmazó élelmiszerekről sem szabad elfelejtkezniük, mint például a lenmagolaj.
Gyaloglás vagy kerékpár 45 percig, folyamatosan, közepes tempóban. Néhány fontos alapelv: fogyás endomorf Megfelelő súlyokat használj, ne a nőkre gyakorta jellemző bébisúlyzókat. Az előírt ismétlésszám épp hogy legyen meg, ne maradjon benned több. Ha kevés a súly, emeld. Mivel túl intenzívek, továbbá nem biztosítják a monoton terhelést, szervezeted az energiát nem a zsírszövetekből fogja fedezni, hanem az izmok glikogén szénhidrát raktáraiból.
A benne található omega3 zsírsav nem csak E-vitaminban gazdag, de növeli a jó koleszterin szintjét is. Az ektomorf alkat Az ektomorf alkatúaknak nincs túl nagy gondjuk a kilók ledobásával, így arra sincs szükségük, hogy jelentős mértékben csökkentsék a bevitt szénhidrát mennyiségét. Ezzel ugyanis megkockáztatják az izomvesztés lehetőségét.
Számukra az ideális arány 4 g szénhidrát testsúlykilogrammra lebontva, ami elsőre kicsit soknak tűnhet, de a fogyás így is könnyedén fogyás endomorf. A fehérjét érdemes 3 grammban limitálni, szintén testsúlykilogrammonként számolva.
A mezomorf alkat Ők a szerencsésebbek, hiszen irigylésre méltó testalkattal rendelkeznek. Könnyen és egyszerűen tudnak izmot építeni, ráadásul kevésbé mondhatók hízékonynak.
Nem kell igazán nagy figyelmet szentelniük sem a szénhidrát, sem pedig a fehérje bevitelre. Tippek a sikeres fogyáshoz Mivel a fehérjétől nem igazán lehet hízni, a legtöbb esetben az elmaradt fogyás endomorf mögött a zsír és szénhidrát nem megfelelő bevitele áll.
Fordítsd a hátrányaidat az előnyödre! Endomorf, azaz hízékony a testalkatod?
Amennyiben az elfogyasztott zsír valóban sovány fehérje forrásból, illetve esszenciális zsírsavakból származik, a problémát valószínűleg a szénhidrát jelenti. Ilyenkor érdemes ennek mennyiségét addig csökkenteni, amíg be nem indul a fogyás.
Tweet Bár kevesen tudják, de az embereket alapvetően három testalkati sémába sorolhatjuk, így beszélhetünk ektomorf, endomorf és mezomorf típusokról. Miután az ektomorf, azaz a súly- és izomgyarapodásra rendkívül nehezen képes testtípusról korábbi cikkünkben már mindent kiveséztünkezért most itt az ideje, hogy megnézzük a másik végletet, vagyis az endomorf típusú emberek sajátosságait. Mit kell tudni az endomorf testalkatról? Az endomorf alkatú emberek alapvetően erősebb testfelépítéssel rendelkeznek, és jellemzően hízékonyabbak, mint a nagy átlag.
Ha viszont a súlyvesztés meghaladja a heti egy kilót, újra növelni kell a bevitelt. Ezzel a módszerrel könnyen kitapasztalható az ideális arány. Bár csábító lehet a napi mérlegelés, egy fogyás endomorf alatt mégsem változik látható mértékben a súly.
Emiatt hetente egyszer bőven elegendő elővenni a mérleget. Ráadásul a számok csalhatnak is, hiszen a fogyás mellett is előfordulhat, hogy rövid ideig többet mutat a kijelző.
A diéta során be kell tartani a legfontosabb szabályt: mindenki a saját testi igényeihez mérten törekedjen a tökéles egyensúly megtalálására!